Genel

Zorla kaçırdı, ölümle tehdit etti: “Sopayla değil, ellerimle dövdüm”

Gazimağusa’da ciddi şekilde darp edip zorla kaçırdığı A.A.’yı ölümle tehdit eden B.Y. (E-29)polise teslim oldu, çıkartıldığı mahkemede suçlarını kabul etti.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da ciddi şekilde darp edip zorla kaçırdığı A.A.’yı (E-25) ölümle tehdit eden B.Y. (E-29) polise teslim oldu.

Zorla insan kaçırma, kasti hasar, şiddet tehdidi ve ciddi darp suçlarından methaldar olan B.Y., çıkartıldığı Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde söz verilmesi üzerine, “Sopayla değil ellerimle dövdüm” diyerek suçlarını kabul etti.

Polis, A.A. aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Süleyman Açıkada’yı tanık kürsüsüne, yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Süleyman Açıkada, zanlının, 19 Aralık’ta saat 19.00’da Gazimağusa’da meydana gelen zorla insan kaçırma, kasti hasar, şiddet tehdidi ve ciddi darp suçlarından mahalden olduğunu söyledi.

Süleyman Açıkada, zanlının Piyade Paşa Mahallesi üzerinde bulunan Mandıralar Yolu üzerinde, beraberindeki B.E. ve kimliği meçhul 2 erkek şahıs ile birlikte, kendi mandıra bölgesine geldiği gerekçesiyle A.A.’nın kullanımındaki aracı durdurup, tasarrufundaki taşla ön camını, arka camını ve sol arka kapı camını kasten kırıp, ön kaput ile sağ ön kapısını da kasten ezmek suretiyle hasara uğrattığını anlattı.

Açıkada, zanlının, A.A.’nın vücudunun muhtelif yerlerine yumruk ve tekme vurup sol omzuna sopa vurup yere düşürdükten sonra tekme atarak ciddi şekilde darp ettiğini belirterek, A.A.’yı rızası dışında zorla alıkoyarak, kullanımlarındaki araca bindirerek işletmekte olduğu lastik dükkanına kaçırıp, “Seni öldürecem, sen benim çöplüğüne göremezsin” diyerek tehdit ettiğimi kaydetti.

A.A.’nın olay yerinden kendi imkanlarıyla kaçıp polise şikayette bulunduğunu kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Aysu Çakan Alakan, zanlının, tahkikatın selameti için, 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu